Vicks BabyRub Bebeklerde Kullanımı | kadinvsaglik.com

Vicks BabyRub Bebeklerde Kullanımı

Vicks BabyRub

Vicks BabyRub

Vicks BabyRub merhem vicks firması tarafından bebekler için özel üretilmiştir. Vicks BabyRub merhem bebeklerin cildine sürülerek bebeklerin cildini rahatlatan bir merhemdir. Bebeklerin cildini nemlendiren merhem aynı zamanda içeriğindeki doğal maddeler sayesinde bebeğin sakinleşmesini sağlar. Vicks BabyRub merhem içerisinde lavanta, Aloe Vera, Barbadensis Leaf Extract, Linalool, Geranioil, Paraffinum Liquidum, Cocos Nucifena Oil, Petrolatum, Parfüm, Turpentine bitkilerinden üretilmiş ve içeriği tamamen doğal ve bitkiseldir.
Bebekleriniz için gönül rahatlığı ile kullanacağınız Vicks BabyRub krem son derece güvenli bir bebek bakım kremidir. Aloe vera özü, biberiye, hindistan cevizi yağı ve lavanta yağı içerikleri ile bebeğiniz için sakinleştirici, yatıştırıcı ve rahatlatıcı olmasının yanında cildi için de çok etkili bir nemlendiricidir. Öksürük, gaz sancısı, karın ağrısı, soğuk algınlığı şikayetlerinde de kullanılan vicks bebek kremi çok faydalıdır.

Bebeklerde Vicks Kullanımı

Bebeklerin rahatlaması için özel olarak üretilen vicks bebek bakım merhemi oldukça etkili bir kremdir. Vicks firması tarafından üretilen bebek vicks kremi bebeğin hassas cildi için özel üretilmiştir. Bebek cildinin nem değerleri göze alınarak laboratuvarlarda özenli bir çalışma sonucu onların hassas cildi için üretilmiştir. İçerisindeki hindistan cevizi yağı gibi yağlar ile bebeğinizin cildi en iyi şekilde nemlenmekte ve korunmaktadır. Lavanta yağının sakinleştirici etkisi ile bebeğiniz sakinleşerek rahat uyuması amaçlanmaktadır. Bebeğiniz grip gibi soğuk algınlığı şikayetlerinde bebek vicks merhemini göğsüne sürerseniz onun kokusuyla solunum yolları açılacak ve rahatlayarak daha rahat nefes alacaktır. Ciğerleri vicks babyrup içeriğindeki doğal maddeler ile açılır ve bebek rahat nefes almaya başlar. Lavanta aynı zamanda antiseftik, antibakteriyel ve mikrop öldürücü yağdır ve bu yağ içerikli vicks bebek kremi bebeğinizin cildindeki mikropları ve bakterileri de öldürür. Bebeklerde vick kullanımı hastalık zamanlarında özellikle sürülmesi gereken bu krem ile bebek grıbal enfeksiyonları daha rahat atlatır ve özellikle bebek öksürük şikayetlerinde çok etkilidir. Gaz sancılarını da keser ve bebeğinizin rahatlamasını sağlar. Özellikle karnı bebek vicks kremi ile ovulduğunda gaz sancılarını keser ve bebek rahatlayarak çok daha rahat uyur.

Vicks BabyRub Kullanım Şekli

Bebeklerde vicks kullanımı 6 ayını geçen çocuklar için uygundur. Özel olarak üretilmiş olan bebek vicks kremi bebeğinizin göğsüne, sırtına, midesinin üzerine ve ayak altlarına sürülerek uygulanır.

Vicks BabyRub Öksürük

Bebeğinizin Öksürüğü kesilsin diye ciğerleri üzerine yani göğsüne sürülmesi çok etkili bir nefes açılması sağlar. Ayak altına da uygulayacağınız vicks babyrub krem sayesinde bebeğinizin soğuk algınlığı şikayetlerinden de kurtulduğunu göreceksiniz.

Vicks BabyRub Gaz Sancılarında

Bebeklerde vicks kullanımı özellikle bebeğinizin gaz sancılarında vicks bebek karnına ovarak uygulayacağınız çok etkili bir rahatlatıcı krem olacaktır. İçerisindeki biberiye yağı, hindistan cevizi yağı ve diğer yağlar bebeklerin gaz sancıları üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir. Lavanta yağının ağrı giderici özelliği vardır ve çok etkilidir. Güzel kokulu lavanta yağı aynı zamanda sakinleştirici etkisi ile bebeğinizi sakinleştirir ve rahatlatır.

Vicks BabyRub Karın Ağrısı

Bebeklerin karın ağrılarını da gideren bebek vick kremi çok etkili bir karın ağrısı gidericidir. Bebek vicks kremi ile bebeğinizin karnı ovulur ve bebeğinizin ayakları altına da sürerek bebeğinizde rahatlama sağlarsınız. Karın ağrısı bu bitkisel krem ile çok kısa sürede geçer ve bebeğiniz sakinleşerek rahatlama sağlar.

Vicks BabyRub Grip Ve Soğuk Algınlığında

Bebeklerde vicks kullanımı öksürük, grip ve soğuk algınlığında kullanılması çok önemlidir. Gribal enfeksiyonlarda özellikle soğuk algınlığında bebeklerin göğsüne, sırtına, karnına ve ayak altına sürerek rahatlama sağlamanız mümkündür. Etkili bir rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olan bu krem özellikle hastalık zamanlarında  kullanılması gereken bebekler için çok güvenli bir kremdir.

Vicks BabyRub Sakinleştirici Ve Rahatlatıcı

Özellikle sakinleştirici etkiye sahip olan yağ içerikli vicks bebek kremi bebeğinizi sakinleştirir ve rahatlatır. Lavantanın ağrı kesici özelliği ile bebeğinizin ağrıları gider ve sakinleştirici etkisi ile bebeğiniz sakinleşerek rahatlar. Tamamen doğal içerikli olan bebeklerde vicks kullanımı çok faydalıdır.

Vicks BabyRub Cilt Bakımı

Cilt bakımı için çok etkili bir kremdir. Aloe vera özü ve hindistan cevizi yağı içeriği ile bebeğinizin hassas teni için nemlendirici etkisi ile çok etkili bir cilt bakım kremidir. Banyodan sonra bebeğinizin göğsüne karnına ve sırtına uygulayacağınız vicks bebek kremi sayesinde bebeğiniz aynı zamanda sakinleştirici etkisi ile çok rahatlayacaktır.

 

Vicks BabyRub Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Buhar makinesine koyarak bebeğinize solutmak sakıncalı olabilir. Böyle bir talimat olmadığı için bu şekilde kullanılması önerilmemektedir.
 • Bebeklerde vicks kullanımı 6 aydan küçük bebekler için uygun değildir. 6 ayını geçmiş olan bebeklerin kullanımına uygun olarak üretilmiştir.
 • Bebeklerin hassas derilerine yani burun kenarı, göz çevresi, ağız kenarlarına sürülmesi sakıncalıdır. Bu bölgeler bebeklerin hassas noktalarıdır ve bu bölgelere sürülmesi uygun değildir.
 • Alerjik bünyeli bebeklerde vicks BabyRub kullanımı öncelikle test edilerek kullanılmalıdır.
Hamilelikte vicks kullanılır mı adlı makalemizde hamile annelerin vicks kullanımını, bebeğe zararı olup olmadığını detayları ile anlattık.Hamilelikte ve bebeğiniz doğduktan sonra kullanacağınız her şey çok önemli ve bebeğin sağlığı için dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Bu yazıyı okumaya vaktinizi ayırdığınız için sorumluluk sahibi bir ebeveyn olduğunuzu düşünüyoruz. Bebeğinizin sağlıkla büyümesi dileğiyle kendinize iyi bakın. Sitemize destek olmak için yorum yapabilirsiniz.

  17 yorum:

  1. Bu urun yeni çıktı doğru dugun hiç bir yerdeaciklamasini bulamadım.urunun açıklamasını ararken gördüm sitenizi.cok mutlu oldum.bebegim için kullanıp kullanmamakta tereddutlerimvardi.cok açıklayıcı yazmissiniz

   YanıtlaSil
  2. Adsız4/30/2018

   Teşekkürler açıklamalar için.
   Aradığım bilgiye ulaştım.

   YanıtlaSil
  3. Engin ÖZTÜRK6/01/2018

   Gerçekten yengemin kuzenim için bu tarz bir merhem araştırmamı söylemesi üzerine yazınızı gördüm. Yazıyı inceleyip nasıl kullanmamız gerektiğini öğrendikten sonra yengem için merhemi alıp verdim. Gerçekten kuzenimin çok hoşuna gittiğini ve onu rahatlattığını söyledi. Teşekkürler.

   YanıtlaSil
  4. hersey ıyı guzelde bebek ılk altı ayında gaz sancısı cekıyo zaten bu kremde altı ayı dolduran bebek ıcınmıs yenı doganlar ıcın de kullanılsa ıyı olurdu

   YanıtlaSil
  5. Çok doğru söylüyorsunuz yeni doğan bebeklerin gaz sancısı çok oluyor rahatlatmak için lavanta yağı ayaklarının altını ve karnını ovmanızı tavsiye ederiz.Çok az miktarda olmalı dikkat etmelisiniz.

   YanıtlaSil
  6. Benim bebeğim 3 aylık vicks babyrup aldım sadece ayaklarının altına az miktrda kullansam sıkıntı olurmu

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Bebekler için altı ay denmiştir. İsterseniz çok az miktarda kullanabilirsiniz.

    Sil
  7. 4 aylik bebegim için vicks babyrup kullanabilirmiyi gazi çok fazla

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Üretici firma 6 aydan önce kullanılması sakıncalıdır uyarısı yapmış. Ama klinik deneylerde bir sakınca bulunamamıştır. İçerisinde vazelin ve bebekler için zararlı olamayacak doğal yağlar var. Sıkıntı olucanı düşünmüyorum.

    Sil
  8. Benim bebeğim 1aylik gazı çok olduğu icin baby rabu karnına bilmeden bi kaç kere sürdüm açana sorun olurmu?

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Tamamen doğal içerikli bir ürün korkmayın bir sorun olacağını tahmin etmiyorum. Siz genede 6 aylık olana kadar kullanmayın. Bu tamamen önlem amaçlı söylenen bir durumdur. Yoksa içerisinde hiç bir zararlı madde yoktur. Bebek cildi hassas yapıda olduğu için bebeğinizin cildine zarar vermesin diye önlem amaçlı söylenen bir durumdur. Bebeğinizin cildinde bir sorun olmamış ise korkacağınız hiç bir şey yoktur.

    Sil
  9. Günde kaç kere kullanabiliriz onu da söylerseniz sevinirim

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Banyo sonrasında rahatlatmak amaçlı,akşamları uyumadan önce sürün. Günde 2 kez ve ihtiyaç olursa kullanabilirsiniz.

    Sil
  10. Benım oglum 4 aylık kullana bilir mıyım acabq

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. İçeriği tamamen doğal yağlardan oluşmaktadır. Fakat üretici firma 6 ayını geçmiş olan bebekler için uygundur demiştir. Bu tamamen önlem amaçlı konulan bir madde olsa da siz genede altı ayını geçmeden kullanmayınız. Çok sıkıntılı ve huzursuz olduğunda bebeğinizi rahatlatmak amaçlı bir iki kere kullanmanızda kendi adıma bir sakınca görmesem de bu tamamen sizin tercihinizdir. Sizi yanlış yönlendirmek istemeyiz. bebeğiniz ve size sağlıklı bir ömür dileriz.

    Sil
  11. benim oğlum 26 aylık burnunun kenarına babyrub sürdüm sonra yazıyı görünce sildim ama içim rahat etmedi bir sıkıntı olurmu

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Bir bebek için burun kenarlarına sürülmesi uygun değildir. İnce deri olduğu için rahatsızlık verebilir. Çok iyi yapmışsınız silmekle. Hemen silmişsiniz zaten bir sakıncası olabileceğiniz sanmıyorum. Önlem için söylenenler tamamen tedbir amaçlıdır. Yoksa içeriğinde bebeklere zarar verebilecek bir madde bulunmamaktadır.

    Sil