Örgü Oyuncak Civciv Yapımı | kadinvsaglik.com

Örgü Oyuncak Civciv Yapımı


Örgü Oyuncak Civciv Yapımı


  Örgü Oyuncak Civciv Yapımı

oyuncak  Civciv Yapımı

Bu sevimli civcivimizi yapmaya baş kısmından başlıyoruz. Sihirli halka yaptığımız ipimize altı tane doldurup arttırarak istediğimiz baş boyutuna gelene kadar örüyoruz. Keserek yuvarlağı mızı oluşturuyoruz. Diğer bebek yapımlarında ayrıntılı baş yapımını anlattım isterseniz onlara da bakabilirsiniz.

örgü oyuncak Civciv Yapımı

Gözler için ben gene vidalı göz kullandım. Sizler isterseniz işleyerek de yapabilirsiniz. 

El Örgüsü Civciv Yapımı

Baş kısmını keserken bir el parmağı kalacak kadar olduğunda kesme işlemini bitiriyoruz.ve gövdeyi yapmak için tekrar arttırarak devam ediyoruz. İstediğimiz büyüklükte gövdemizi ayarlaya biliriz. İstediğimiz büyüklükte olduğunda onu da keserek civcivimizin içini dolduruyoruz .

örgü Civciv Yapımı

Gagası için iki küçük parça yapıp ikisini ekleyerek dikiyoruz. 6 ilmek başladım, yanlardan 2 şer artırdım ve 4 sıra ördüm. İki parçayı iğneyle birleştirip yüzün ortasına gözlerin altına dikiyoruz.

El Örgüsü Civciv Yapımı

Ayak kısmını gene gagadaki yaptığım gibi  3 küçük parça ördüm ve üç parçayı da birleştirerek örmeye devam ettim. Resimde de gördüğünüz gibi birleştirdiğim parçaları biraz eksilterek örmeye devam ettim. Azaltarak örelim ki kalın bir bacağı olmasın bu sevimli yaramazın. Bacaklarını  iğne iplik yardımıyla  vücudunu orantılayarak dikelim. 

El Örgüsü Oyuncak Civciv Yapımı

İsterseniz benim yaptığım gibi birde şapka örebilirsiniz.Civciv Yapımı


2 yorum:

  1. Sayenizde el örgüsü ile oyuncak civciv yapabiliyoruz. Daha fazlası için takipteyim.

    YanıtlaSil
  2. Ne tür plastikten üretildiği belli olmayan tamamen kanserojen madde içeren malzemelerden üretilen oyuncaklar yerine bu tür oyuncakların yapılması ve çocuklarımıza gönül rahatlığı ile verilmesi çok güzel. Sağlığa gerçekten önem veren bir site olduğunuz için sizi kutlarım. Yayaınlarınızın devamını dilerim.

    YanıtlaSil