Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri - kadinvsaglik.com

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yolları


Diş beyazlığı her kadın için çok önemlidir. Güzel ve beyaz dişler insanın güzelliğine güzellik katmaktadır. İnsanın yüzünü aydınlatan dişler, bir kadının temizliğini ve kendine gösterdiği özeni simgeler. Çok kahve ve çay içmekteyiz ve bu yüzden de dişlerimiz sararmaktadır. Dişlerimizi düzenli fırçalasak bile dişlerimiz beyaz olmayabiliyor. Ya dişlerimizi düzenli diş beyazlatma teknikleri ile diş doktorumuza giderek temizlemeliyiz, yada evde bazı diş beyazlatma yöntemleri uygulamalıyız. Bu beyazlatma yolları da çok etkili ve güvenilirdir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde bir kaç dakikamızı ayırarak diş beyazlatmak gayet mümkün. Gün içerisinde yapacağımız çok basit uygulamalarla dişlerinizin renginin değiştiğini göreceksiniz.

Karbonat
Karbonatın dişleri beyazlattığını hepimiz biliriz. Karbonat antibakteriyel özelliği ile dişleri beyazlatırken bir yanda da ağız içinde ki mikropları öldürür. Diş etleriniz için de çok faydalıdır. Karbonatla yapacağınız bir çok macun türü vardır. Ana maddesi karbonat olan  bu macunların içerisine koyacağımız malzemeler ile çok güzel bir şekilde dişlerimizi beyazlatmamız mümkündür.

Nane Yağı
1 çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı tuz
5 damla nane yağı, dişlerimizi bu karışımla fırçalamanız dişlerinizi beyazlatacaktır. Bu karışım diş beyazlatmakla kalmaz nane yağının antibakteriyel özelliği sayesinde ağzınızdaki tüm rahatsızlıklar ve boğaz enfeksiyonlarına varana kadar tedavi eder.

Hindistan Cevizi Yağı İle Diş Beyazlatma
Hindistan cevizi yağı doğal beyazlaştırıcı yağdır. Ağız içerisine bir kaşık hindistan cevizi yağı alın ve 10 dakika kadar ağzınızın içerisinde çalkalayın. İlk yapmada bile farkı göreceğiniz diş beyazlatma işlemi sonrasında dişlerinizi diş macunu ile fırçalayabilirsiniz. İsterseniz karbonatla karıştırarak diş macunu da yapabilirsiniz. Çok etkili olan bu yöntem Hindistan halkının  asırlardan beri uyguladığı bir yöntemdir.

Zerdeçal İle Diş Beyazlatma
Zerdeçal antiseftik, antibiyotik, anti-inflamatuar etkisi ile diş ve ağız sağlığı için çok faydalıdır. Ağzı içerisindeki tüm diş ve diş eti hastalıklarını tedavi ederek yok eder. Bunun yanında çok etkili bir diş beyazlatıcıdır. Zerdeçalı toz halde dişlerinize sürerek temizleyebilirsiniz. Yada bir diş fırçası yardımı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bir iki damla su ilave derek macun olmasını sağlayabilirsiniz. Zerdeçalı burada size önerdiğimiz diş beyazlatıcı yağlar ile karıştırarak da etkili bir macun yapabilirsiniz. Özellikle hindistan cevizi yağı ile karıştırarak dişlerinizi fırçalamanız çok faydalıdır.

Kekik Yağı
Karbonat ve kekiği nane yağındaki gibi kullanarak dişlerinizi ovarak fırçalayınız. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara yaparak tükürün. Bu karışım diş eti rahatsızlıkları için de birebirdir. Kekik bir antibiyotiktir ve tüm diş eti rahatsızlıkları için birebirdir. Sadece diş beyazlatmakla kalmayan bu karışım tüm diş ve diş eti rahatsızlıklarına da faydalıdır.

Adaçayı Yağı
Adaçayı yağının diğer ismi de acı elma yağı yada elma yağıdır. Bu yağ antibiyotik, antibakteriyel özelliklerde olup diş beyazlatmakta çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Dişerinizi bu yağı karbonata damlatarak yada tuz ile karıştırarak fırçalayabilirsiniz. Bu yağı sakın tek başına dişlerinize sürmeyin. Bu yağ çok keskin bir yağ olup cildinize zarar verebilir. Bu yüzden de mutlaka seyreltilerek kullanılmalıdır. Diş beyazlatmakta çok başarılı olan bu yağı mutlaka denemenizi öneririm.

Tarçın
Doğal bir antibakterikel olan tarçın diş temizliği içinde kullanılmaktadır.
1 çay kaşığı tarçın
1 çay kaşığı limon suyu
Bu karışımla dişlerinizi fırçalamak dişlerinizi beyazlatmakla kalmaz, tüm diş eti sorunlarınıza da faydalı olmaktadır. Dizlerinizi bu karışımla ovarak fırçalayın. Bu fırçalama işlemini başka bir fırça ile yaparsanız daha iyi olur. Bu karışımın içerisine adaçayı yağı da damlatarak etkisini daha da fazlalaştırabilirsiniz.

Gliserin
Gliserin mikrop öldürücü özelliğinin yanında çok da iyi bir diş beyazlatıcıdır. Diş beyazlatmak için diş fırçanıza bir kaç damla damlatarak fırçalamanız yeterlidir. Bunun yanında diş çürümesini de önleyen gliserini haftada en az 3 kez yapabilirsiniz.

Karanfil Yağı
Karanfil yağını diş doktorlarının beyazlatıcıları içinde de kullanıldığını bilmektesinizdir. Karanfil yağı diş ağrılarını da geçiren çok güçlü bir ağrı kesicidir. Bunun yanında antibakteriyel olan karanfil yağı çok iyi de bir diş beyazlatıcıdır. İsterseniz diş fırçanıza bir kaç damla damlatarak isterseniz karbonatla karıştırarak dişlerinizi fırçalayın. Bu fırçalamayı haftada bir kaç kez yaparsanız aradaki farkı hemen göreceksiniz.

Limon
Limon diş beyazlatmakta oldukça başarılı bir meyvedir. Dişlere parlaklık ve güzellik vermektedir. Limonu yada limon yağını diş beyazlatmakta mutlaka kullanmalısınız. Limon yağını karbonata damlatarak uygularsanız dişlerinizdeki farkı sizde göreceksiniz.

Elma Sirkesi
Çok güçlü bir antibahteriyel olan elma sirkesi diş beyazlatmada da kullanılmaktadır. Bir çay kaşığı karbonatla ve tuz içerisine bir çay kaşığı elma sirkesi koyarak fırçalama işlemi yapmak dişlerinizi beyazlatma konusunda yardımcı olacaktır.
Not: Dişlerinizi temizleme işlemi yaparken sadece dişlerinizin üzerini ovarak temizleyin. Diş etlerinizi tahriş etmemeye dikkat edin.
Ayva Çekirdeği Jeli İle yapılan maskeler cilt güzelliği için son derece önemlidir. Bu konu ile yazdığımız kürler ilginizi çekecektir. Kırışık önleyizi maskeler, sizilceler için maskeler ve yara tedavileri ayrıntıları ile yazılmıştır.

Hiç yorum yok