Çin Dizileri | kadinvsaglik.com

Çin Dizileri

Sizlere hepsini kendim bizzat izlediğim 5 Çin dizisini paylaşıyorum. Hepsinin çevirisi farklı sitelerde bitmiş çin dizileridir ve kolaylıkla izleyebilirsiniz. Ülkemizde popülerliği gün geçtikçe artan Çin dizileri farklı kültürleriyle izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Çin dizileri önerilerine eklenmesini istediğiniz Çin dizilerini yoruma yazarsanız en kısa sürede eklemeye çalışacağız. Ayrıca Çin dizileri önerilerimiz hakkındaki düşüncelerinizi yoruma yazmayı unutmayın.

Çin Dizi Önerileri

The Legend of Chusen
Türü: Wuxia / Fantastik
Sezon : 2
Bölüm Sayısı: 55+18
The Legend of Chusen
The Legend of Chusen Konusu
Bir gün Zhang Xiao Fan dizideki başrol karakterimiz 11 yaşlarındayken bütün köyü öldürülür; arkadaşı Lin Jin Yu ile beraber erdem ve iyiliğiyle ünlü Qing Yun mezhebine katılır. Zhang Xiao şeytani mezhebin kralının kızına aşık olur ve olaylar başlar. Dizi çok güzel gerçekten de ben izlerken zevkle izledim her bölüm kalitelidir.


The Empress of China
Tür: Tarihsel Kurgu
Bölüm Sayısı: 74
The Empress of China
The Empress of China Konusu
Dizi Çinin tek kadın imparatorunun hikayesini anlatıyor. Gerçek bir tarihe dayalı olduğunu söylemem lazım. Tang hanedanında geçiyor kızımız 14 yaşında saraya geliyor ve günün imparatoruna aşık oluyor. Onun cariyesi oluyor imparator öldükten sonra oğlu tarafından saraya geri getiriliyor ve cariyesi olması için ikna ediliyor önce imparatoriçe oluyor güçlendikten sonra kendini imparator ilan ediyor. Gerçek bir hikaye olduğu için tarihi dizi sevenlerin kesinlikle izlemesinden yanayım.dizide ciddi bir harem entrikası var ben izlerken çok beğenmiştim.


The Journey of Flower
Tür: Romantik, Fantastik, Dram, Tarihi
Bölüm Sayısı: 50
The Journey of Flower
The Journey of Flower Konusu
Dizi dram dizisidir mutlu son arayanlara göre değildir. Hua Qian Gu zehirli bir kanla doğar bazı olaylar neticesinde yetim kalır. Bai Zi Hua onun kaderindeki bela olduğunu öğrenir Bai Zi Hua doğru doğrudur yanlış yanlış felsefesine göre yaşan biridir. Hua Qian Gu yanlış yapmadığı için ona dokunmaz. Dizimizde iyiliğin lideri Bai Zi Hua bir yandan Yedi Cinayet Grubuyla uğraşırken bir yandan da Tuhaf Köşk'ün Efendisinin gizli kapaklı tuzaklarıyla uğraşmak zorunda kalacaktır. Dizi tarihi fantastik sevenlerin bayılarak izleyeceği bir dizidir.


Perfect Couple
Tür: Romantik, Komedi, Romantik, Tarihi
Bölüm Sayısı: 45
Perfect Couple
Perfect Couple Konusu
Önemli bir ailenin oğlu Jin Yuan Bao İmparatoriçe nin emriyle soylu bir kızla nişanlanır kız başkasını seviyordur ve nişandan kaçar. Yu Qi Lin istemeden kızın yerine geçer ve ikilinin mükemmel çift hikayesi başlar.

Three Lives Three Worlds, Ten Miles of Peach Blossom
Tür: Romantik, Fantastik, Tarihi, Dram
Bölüm Sayısı: 58
Three Lives Three Worlds, Ten Miles of Peach Blossom
Three Lives Three Worlds Konusu
Bai Qian hayatını izleyeceğimiz dizi Bai Qian'un savaş tanrısı Mo Yuan'ın öğrencisi olmasıyla başlıyor. Dünyayı kurtarması sonucunda Mo Yuan'ın ruhu parçalanır. Bedenine uzun yıllar ustasının geri döneceği umuduyla bakan Bai Qian bir gün bir olay sonucu hafızasını kaybeder güçlerini kaybedip Su Su olarak yaşar Ye Hua ile tanışır aşık olur ve evlenir. Sonu çok kötü biter Bai Qian tanrı haline geri döner her şeyi unutmak için iksir içer ve uzun zaman sonra tekrar karşılaşırlar gök diyarı veliaht prensi Ye Hua ile karşılaşırlar ve ikili birbirlerine aşık olur. Dizi iyi ki izlemişim dediğim bir dizidir. Dizide aşk hüzün her şey var.

The Eternal Love
Tür: Romantik, Fantastik, Tarihi, Komedi
Bölüm Sayısı: 24
The Eternal Love
The Eternal Love Konusu
Mo Lian Cheng, Gayet ağırbaşlı akıllı bir prenstir. Abisine aşık olan Qu Tan Er ile İmparator kararnamesi sonucu mecburen evlenirler. Günümüzde yaşayan bir insan geçmişe yanlışlıkla giderek Qu Tan Er in bedenine girer ve 1 bedende 2 kişi yaşamaya çalışırlar. İlk baş prens Qu Tan Er in casus olduğundan şüphelense de zamanla Qu Tan Er e aşık olacaktır. Dizinin yarısı çevrildi bir buçuk ay sonra hepsi çevrilmiş olur.

Dostlar Mahallesi Hakkındaki Makalemiz İlginizi Çekebilir.

4 yorum:

 1. aklımda olsun saool. kore çin japon tayvan seviyom ben de. çin dizisi de bi tanecik izledim henüz o da iyiydi. du bakayım, 15 years of waiting for migratory birds idi sanırım. bir de proud of love. ülkeler farklı oldu :)

  YanıtlaSil
 2. Çin dizileri önerileriniz çok güzel tamda izlenecek dizi arıyordum ama 6 dizi az olmuş 10 dizi önerisi yapsaydınız keşke Çin dizi önerileri makalenizdeki bir Çin dizisine başlıyorum

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel yazmışsınız.bu kadar detaylı olarak hiç bir sitede bulamamıştık.tsk ederiz

  YanıtlaSil
 4. Biz yurtta kalıyoruz.dizi geceleri yapmaya karar verdik.sizin önerinizi okudum.THe eternal lave dizisini izledik.sira diğerlerini izlemeye geldi.çin dizisi önerilerinizi çok beğendik.hic bir sitede her ülkeye ait bu kadar çok dizi incelemesi ve önerisi olmadığını fark ettim.bu konuda çok başarılısınız. Alman dizilerini seyretmedim sizin önerilerinizi dikkate alıcaz.hint dizilerinden de seyretmedigimiz bir çok dizi varmış.guzel bir site tebrik ederiz. Ben çok beğendim.dizi gecelerimizde sizin dizi önerilerinizi dikkate alarak seyretmeye çalışıcaz.supersiniz...

  YanıtlaSil