Örgü Oyuncak Tavşan Yapımı - kadinvsaglik.com

Örgü Oyuncak Tavşan Yapımı

Oyuncak Tavşan Yapımı


 Oyuncak Tavşan Yapımı


Bu güzel tavşanımızın yapımını önce tek tek parçaları örerek başlıyoruz.
  • 2 Kulak
  • 1 Baş kısmı
  • 2 Kol
  • 2 Bacak


El Örgüsü Tavşan Yapımı


Kulaklarını 8 ilmek başlayıp 20 ilmek olana kadar arttırıyoruz. 35 sıra olana kadar örüyoruz.

El Örgüsü Tavşan YapımıKollarını 8 ilmek başlayıp 22 ilmek olana kadar arttırıp küçük yuvarlağımızı 15 ilmek olana kadar kesiyoruz ve 25 sıra olana kadar örüyoruz.
Bacaklarını 8 ilmek başlayıp 25ilmek  olana kadar arttırıp küçük yuvarlaklarımızı 15 ilmek olana kadar kesiyoruz ve 35 sıra örüyoruz.


El Örgüsü Tavşan YapımıBaş kısmını 8 ilmek başlayıp 50 ilmek olana kadar arttırıp 10 sıra kadar örüp yuvarlağımızı oluşturmak için yavaş yavaş keserek yuvarlağımızı oluşturuyoruz.


Tavşan Yapımı

 Boynunu da örüp gövdeye başlıyoruz. Gövde kısmını 50 ilmek olana kadar arttırıp 30 sıra örüyoruz. Kollarını dikerek ekleyip bacak kısmını gövdenin son sırasında birlikte örerek ekliyoruz ve alt kısmını azaltarak kapıyoruz. İsterseniz bacak kısmını da dikerek ekleyebilirsiniz.


Tavşan Yapımı


Kulaklarımızı da dikerek ekliyoruz. Kuyruk için küçük bir yuvarlak yapıp onu da arka kısma dikerek ekliyoruz.El Örgüsü Tavşan örnekleri

Gözlerini vidalı göz kullandık. Sizler isterseniz yapıştırma gözde kullana bilirsiniz.
El Örgüsü Tavşan
Tavşanımıza iki kaş ve bir de ağız iple işledik.
Tavşanımıza isterseniz istediğiniz şekilde kıyafetler örebilirsiniz.


Bir önceki konumuz örgü oyuncak salyangoz modelimizi de resimli anlattık. Çok değişik oyuncak yapımlarını anlattığımız örgü bölümümüzde bir çok örgü hayvan ve örgü bebek konularını bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok